Bir gün eve geldiğinizde bir su sızıntısı, su akıntısı, su kaçağı, pis su kaçağı, su damlaması gibi bir sorunla, banyonuzda veya evinizin herhangi bir köşesinde nem veya damlama yapan bir duvarla karşılaşabilirsiniz.

Bu gibi sorunları CİHAT ISI ve TESİSAT olarak kırmadan su kaçağı tespitikameralı kaçak tespitidinleme cihazı ile kaçak tespiti gibi yöntemleri ve işinde profesyonel, deneyimli personellerimizle beraber son teknoloji cihazlarımızla sorununuzu en kısa sürede çözüyoruz.

Yaptığımız tespit neticesinde de tıkanıklığın en uygun bir şekilde açılması için çalışmalarımız yapıyoruz. Eğer bu yapılan işlemler uzman personel ile yapılmazsa sorunun çözülmesinden ziyade daha da büyümesi neden olunabilir. Böyle bir şey yaşanması da maddi kayıplarınızı arttıracağı gibi zamanınıza da mal olacaktır. O yüzden Su Kaçağı Arıza Tespiti ve sonrasında yapılacak işlemlerle ilgili uzman personel ve kaliteli ekipman son derece önemlidir.

Böyle bir durumla karşılaştığınız zaman yapmanız gereken sadece bize ulaşıp, su kaçak giderme ekibimizden uzman yardımı almanız yeterli olacaktır.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Termal Kamera:

Genellikle sıcak su borularında meydana gelen sızıntının yerini tespit etmek için kullanılmaktadır. Fakat diğer cihazlardan eksik bir yönünün olduğunu söyleyebiliriz. Markası ne olursa olsun Termal Kameralar, yardımcı bir cihazdan öteye gidememektedir. Cihaz sayesinde önce sıcak su borularının tespiti yapılır. Daha sonrasında Dinleme Cihazı ile nokta atışı yapılarak kaçağın yerinin tespit edilmesi gereklidir.

Dinleme Cihazı:

Su kaçaklarını bulmak için en çok kullandığımız cihaz, Dinleme Cihazıdır. Cihazın diğer cihazlardan ayrılan bir özelliği olarak, en hassas verileri veren alet olduğunu söyleyebiliriz. Sıcak su ve soğuk su şebeke tesisatlarında su kaçağının yerini hızlıca tespit edebilen Dinleme Cihazı, kaçağın yerini noktasal veriler ile kullanıcıya sunan oldukça kullanışlı bir alettir.

Pis Su Kamerası:

Sızıntının meydana geldiği pis su giderlerinde bazı hasarlar meydana gelmektedir. Pis Su Kamerası sayesinde, el yardımıyla servis hizmeti verdiğimiz yerlere göndermiş olduğumuz kamera ile tespitler yapılmaktadır. Yapılan tespitler sonucunda tesisat hataları ve boru kırıkları, cihazın ekranında görülmektedir. Böylelikle sorunlu yerlere müdahaleler mümkün hale gelir.

Nem Ölçer:

Sıvı ile temas halinde bulunan ortamların 3 cm kadar derinliğine inebilen Nem Ölçer cihazı, nem seviyesini ölçmek için kullanılmaktadır. Cihazın eksik bir yönü olarak, sızıntının yeri tam olarak tespit edilememektedir. Tıpkı Termal Kamerada olduğu gibi Nem Ölçer cihazı da yardımcı bir cihaz olarak kullanılmaktadır. Böylelikle iş yükü azaltılarak, sorun giderilebilmektedir.

Su kaçakları her zaman daire içinde meydana gelmemektedir. Bazen ana su saati binanın girişinde, dış kısımda bulunabilir. Tesisat boruları ise toprak altından uzun bir mesafe boyunca uzayabilir. Bu nedenden dolayı iç teçhizatlarda kullanılan tespit cihazlar, dış mekanlarda işe yaramamaktadır.  Derinliği 1 metreden daha derin seviyede döşenen borularda su kaçağını bulmak için, geniş alan mikrofonlarına sahip makineler kullanılmalıdır.

Call Now Button